Log på

I anledning af jubilæet har vi fundet frem til klubmestrene igennem årene. De første år, d.v.s. de seneste, hvor vi har været elektroniske, har ikke voldt de store problemer, men derfra og tilbage i tiden har jeg opbygget listen her ved minituøs gennemgang af gamle klubblade og resultatlister i sekretariatet.

Endnu er listen ikke komplet, og der kan have indsneget sig nogle fejl. Jeg vil derfor opfordre klubbens medlemmer til at sende en mail til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. med velbegrundede rettelser og med oplysninger til de år og felter, der ikke er fyldt ud.

År Spiller Gruppe
2016 Louise Bækgaard Damer
2016 Philip Gløet Herrer
2016 Anders Dalgaard Bunch Junior, drenge
2016 Karin Kragh Midage, damer
2016 Anders Belter Bonnichsen Midage, herrer
2016 Mary-Ann Frydendahl/Christa Jørgensen Senior, damer
2016 Henrik Balle Senior, herrer
2016 Kirsten Schaefer Hansen Veteran, damer
2016 Leif Juhl Veteran, herrer
2016 Gurli Vittrup Super Veteran, damer
2016 Arne Sünksen Super Veteran, herrer
     
2015 Julie Forsberg Høj Damer
2015 Rasmus Brock Pedersen Herrer
2015 Alberte Hallberg Thuesen Junior, piger
2015 Nikolaj Krogh Spodsberg Junior, drenge
2015 Anders Belter Bonnichsen Midage, herrer
2015 Christa Jørgensen Senior, damer
2015 Leif Juhl Senior, herrer
2015 Vibe Aastrup Krogsgaard Veteran, damer
2015 Finn S. Arildsen Veteren, herrer
2014 Julie Forsberg Høj Damer
2014 Philip Gløet Herrer
2014 Alberte Hallberg Thuesen Junior, piger
2014 Oscar Etlar Rasmussen Junior, drenge
2014 Anders Belter Bonnichsen Midage, herrer
2014 Klaus Steen Mortensen Senior, herrer
2014 Gurli Vittrup Veteraner, damer
2014 Harry Lambjerg Hansen Veteraner, herrer
     
2013 Julie Holm Hansen Damer
2013 Christian Gløët Herrer
2013 ikke afholdt Junior, piger
2013 Oscar Etlar Rasmussen Junior, drenge
2013 Pernille Haskilde  Midage, damer
2013 Anders Belter Bonnichsen Midage, herrer
2013 Mary-Ann Frydendahl Senior, damer
2013 Søren Scharff Pedersen Senior, herrer
2013 Kristine Falksen Veteraner, damer
2013 Bjarne Lykke Vetaraner, herrer
     
2012 Julie Holm Hansen Damer
2012 Christian Gløët Herrer
2012 Ikke afholdt Juniorer, piger
2012 Christian Gert Hansen Juniorer, drenge
2012 Camilla Wagner Pedersen Midage, damer
2012 Henrik Johansen Midage, herrer
2012 Mary-Ann Frydendahl Seniorer, damer
2012 Frank Ivanhoe Nielsen Seniorer, herrer
2012 Kirsten Schaefer Hansen Veteraner, damer
2012 Arne Sünksen Veteraner, herrer
2011 Julie Holm Hansen Damer
2011 Christian Gløët Herrer
2011 Henrik Johansen/Kristian Elbo Foursome elite
2011 Oscar Etlar Rasmussen Juniorer U13, drenge
2011 Julie Holm Hansen Juniorer 14-18, piger
2011 Christian Gert Hansen Juniorer 14-18, drenge
2011 Lise Burchardi Mid-age, damer
2011 Henrik Johansen Mid-age, herrer
2011 Jette Risgaard Seniorer, damer
2011 Leif Juhl Seniorer, herrer
2011 Rubi Ione Nielsen Veteraner, damer
2011 John Mahler Schou Veteraner, herrer
     
2010 Therese Bach Damer
2010 Kristian Elbo Herrer
2010 Henrik Johansen/Kristian Elbo Foursome elite
2010 Oscar Etlar Rasmussen Juniorer U 13, drenge
2010 Julie Holm Hansen Juniorer 14-18, piger
2010 Rasmus Brock Pedersen Juniorer 14-18, drenge
2010 Anette Borch-Jensen Mid-age, damer
2010 Henrik Johansen Mid-age, herrer
2010 Vibe Aastrup Krogsgaard Seniorer, damer
2010 Jes Nielsen Seniorer, herrer
2010 Lone Krogstrup Veteraner, damer
2010 Arne Sünksen Veteraner, herrer
     
2009 Julie Holm Hansen Damer
2009 Christian Gløët Herrer
2009 Lau Sørensen/Frederik Krøll Schwartz Foursome elite
2009 Oscar Etlar Rasmussen Juniorer U 13, drenge
2009 Julie Holm Hansen Juniorer 14-18, piger
2009 Rasmus Brock Pedersen Juniorer 14-18, drenge
2009 Christa Jørgensen Mid-age, damer
2009 Anders Bonnichsen Mid-age, herrer
2009 Vibe Aastrup Krogsgaard Seniorer, damer
2009 Jan Michael Lindholt Seniorer, herrer
2009 Lone Krogstrup Veteraner, damer
2009 Christian Kiilerich Veteraner, herrer
     
2008 Christa Jørgensen Damer
2008 Christian Gløët Herrer
2008 Henrik Johansen/Kristian Elbo Foursome elite
2008 Julie Holm Hansen Juniorer U 13, piger
2008 Mark Alexander Jensen Juniorer U 13, drenge
2008 Christian Gløët Juniorer 14-18, drenge
2008 Camilla Wagner Pedersen Mid-age, damer
2008 Anders Bonnichsen Mid-age, herrer
2008 Vibe Krogsgaard Seniorer, damer
2008 Jan Lindholt Seniorer, herrer
2008 Ulla Rørbæk Veteraner, damer
2008 Karl Larsen Veteraner, herrer
     
2007 Anette Borch-Jensen Damer
2007 Henrik Johansen Herrer
2007 Henrik Johansen/Kristian Elbo Foursome elite
2007 Julie Holm Hansen Junior U 13, piger
2007 Sebastian Reves Juniorer U 13, drenge
2007 Christian Gløët Juniorer 14-18, drenge
2007 Anette Borch-Jensen Mid-age, damer
2007 Anders Bonnichsen Mid-age, herrer
2007 Jette Risgaard Nielsen Seniorer, damer
2007 Leif Juhl Seniorer, herrer
2007 Ulla Rørbæk Veteraner, damer
2007 Hans Jørgen Hansen Veteraner, herrer
     
2006 Mary-Ann Frydendahl Damer
2006 Christian Gløët Herrer
2006 Anders Bonnichsen/Thomas Søborg Foursome elite
2006 Mark Alexander Jensen Juniorer U 13, drenge
2006 Christian Gløët Juniorer 14-18, drenge
2006 Anette Borch-Jensen Mid-age, damer
2006 Anders Bonnichsen Mid-age, herrer
2006 Vibe Krogsgaard Seniorer, damer
2006 Svend Møgelvang Seniorer, herrer
2006 Birgit Bonnichsen Veteraner, damer
2006 Helge Winsløw Veteraner, herrer
     
2005 Mia Baltzer Nielsen Damer
2005 Kristian Elbo Herrer
2005 Anders Bonnichsen/Thomas Søborg Foursome elite
2005 Nicolai Kæthius Juniorer U 13, drenge
2005 Mia Baltzer Juniorer 14-18, piger
2005 Asbjørn Andersen Juniorer 14-18, drenge
2005 Tina Bering Mid-age, damer
2005 Leif Juhl Mid-age, herrer
2005 Vibe Krogsgaard Seniorer, damer
2005 Svend Møgelvang Seniorer, herrer
2005 Ester Bogan Veteraner, damer
2005 John Mahler Schou Veteraner, herrer
     
2004 Julie Schaldemose Damer
2004 Anders Bonnichsen Herrer
2004 Asbjørn Andersen/Christian Kragh Foursome elite
2004 Mads H. Hansen Juniorer U 13, drenge
2004 Mia Baltzer Juniorer 14-18, piger
2004 Martin Højtved Juniorer 14-18, drenge
2004 Anette Borch-Jensen Mid-age, damer
2004 Leif Juhl Mid-age, herrer
2004 Vibe Krogsgaard Seniorer, damer
2004 Gert Krøll-Schwartz Seniorer, herrer
2004 Birgit Bonnichsen Veteraner, damer
2004 John Mahler Schou Veteraner, herrer
     
2003 Julie S. Pedersen Damer
2003 Steen Hansen Herrer
2003 Steen Hansen/Henrik Johansen Foursome elite
2003 Christian Gløët Juniorer U 13, drenge
2003 Julie S. Pedersen Juniorer 14-18, piger
2003 Jannik Michael Bolinder Juniorer 14-18, drenge
2003 Caia Lautrup Mid-age, damer
2003 Yngve Steindal Mid-age, herrer
2003 Ann-Kristin Nielsen Seniorer, damer
2003 Svend Møgelvang Seniorer, herrer
2003 Gertrud Rønhof Veteraner, damer
2003 Helge Winsløw Veteraner, herrer
     
2002 Julie S. Pedersen Damer
2002 Christian Overgaard Herrer
2002 ***** Foursome elite
2002 Laurs R. Leth Juniorer U 13, drenge
2002 Julie S. Pedersen Juniorer 14-18, piger
2002 Jannik Bolinder Juniorer 14-18, drenge
2002 Caia Lautrup Mid-age, damer
2002 Steen Hansen Mid-age, herrer
2002 Zaza Christensen Seniorer, damer
2002 Asger Bonnichsen Seniorer, herrer
2002 Birgit Bonnichsen Veteraner, damer
2002 Arne Jørgensen Veteraner, herrer
     
2001 Ursula Ørum Steenbæk Damer
2001 Christian Overgaard Herrer
2001 Anders Bonnichsen/Anders Valentin Foursome elite
2001 Mia Baltzer Nielsen Juniorer U 13, piger
2001 Christian Kragh Juniorer U 13, drenge
2001 Julie S. Pedersen Juniorer 14-18, piger
2001 Christian Tarrild Juniorer 14-18, drenge
2001 Ann-Kristin Nielsen Seniorer, damer
2001 Svend Møgelvang Seniorer, herrer
2001 Birgit Bonnichsen Veteraner, damer
2001 Poul Henning Pedersen Veteraner, herrer
     
2000 Birgitte Mathiesen Damer
2000 Anders Valentin Herrer
2000 Mia Baltzer Nielsen Mini-juniorer, piger
2000 Laurs Leth Mini-juniorer, drenge
2000 Julie S. Pedersen Juniorer 14-18, piger
2000 Morten Krogstrup Juniorer 14-18, drenge
2000 Zaza Christensen Seniorer, damer
2000 Arne Sünksen Seniorer, herrer
2000 Birgit Bonnichsen Veteraner, damer
2000 Poul Henning Pedersen Veteraner, herrer
     
1999 Caia Lautrup Damer
1999 Adrian Adolfsson Herrer
1999 Trine Olsen Mini-juniorer, piger
1999 Christian Kragh Mini-juniorer, drenge
1999 Julie S. Pedersen Juniorer 14-18, piger
1999 Morten Krogstrup Juniorer 14-18, drenge
1999 Zaza Christensen Seniorer, damer
1999 Arne Sünksen Seniorer, herrer
1999 Hanne Hulgaard Veteraner, damer
1999 Poul Henning Pedersen Veteraner, herrer
     
1998 Caia Lautrup Damer
1998 Adrian Adolfsson Herrer
1998 Julie S. Pedersen Mini-juniorer, piger
1998 Marcus Lauritzen Mini-juniorer, drenge
1998 Julie Krogsgaard Juniorer 14-18, piger
1998 Adrian Adolfsson Juniorer 14-18, drenge
1998 Birgit Bonnichsen Seniorer, damer
1998 Helge Winsløw Seniorer, herrer
1998 Ester Fick Veteraner, damer
1998 Poul Henning Pedersen Veteraner, herrer
     
1997 Caia Lautrup Damer
1997 Steen Hansen Herrer, hulspil
1997 Frederik Krøll Schwartz Juniorer, drenge
1997 Birgit Bonnichsen Seniorer, damer
1997 Helge Winsløw Seniorer, herrer
1997 Bente Aaslet Veteraner, damer
1997 Jim Gibson Veteraner, herrer
     
1996 Caia Lautrup Damer
1996 Steen Hansen Herrer, hulspil
1996 Frederik Krøll Schwartz Juniorer, drenge
1996 Birgit Bonnichsen Seniorer, damer
1996 Helge Winsløw Seniorer, herrer
1996 Ester Fick Veteraner, damer
1996 Jim Gibson Veteraner, herrer
     
1995 Caia Lautrup Damer
1995 Steen Hansen Herrer
1995 Frederik Krøll Schwartz Juniorer, drenge
1995 Birgit Bonnichsen Seniorer, damer
1995 Helge Winsløw Seniorer, herrer
1995 Ann-Mari Hansen Veteraner, damer
1995 Jim Gibson Veteraner, herrer
     
1994 Caia Lautrup Damer
1994 Steen Hansen Herrer
1994 Bo Kulikiewicz Juniorer, drenge
1994 Birgit Bonnichsen Seniorer, damer
1994 Jim Gibson Seniorer, herrer
1994 Ester Fick Veteraner, damer
1994 Jørgen Fick Veteraner, herrer
     
1993 Søs Phil Beyer Damer
1993 Steen Hansen Herrer
1993 Søs Phil Beyer Juniorer, piger
1993 Anders Juhl Juniorer, drenge
1993 Birgit Bonnichsen Seniorer, damer
1993 Tage Bagger Seniorer, herrer
1993 Ester Fick Veteraner, damer
1993 Jørgen Fick Veteraner, herrer
     
1992 Søs Phil Beyer Damer
1992 Steen Hansen Herrer
1992 Søs Phil Beyer Juniorer, piger
1992 Christian Overgaard Juniorer, drenge
1992 Inge Winsløw Old-girls
1992 Helge Winsløw Old-boys
     
1991 Søs Phil Beyer Damer
1991 Steen Hansen Herrer
1991 Søs Phil Beyer Juniorer, piger
1991 Christian Overgaard Juniorer, drenge
1991 Gertrud Rønhof Old-girls
1991 Kurt Kjærshøj Old-boys
     
1990 Søs Phil Beyer Damer
1990 Kenn Fuglsang Herrer
1990 Søs Phil Beyer Juniorer, piger
1990 Christian Overgaard Juniorer, drenge
1990 Ester Fick Old-girls
1990 Poul Henning Pedersen Old-boys
     
1989 Malene Mygind Damer
1989 Steen Hansen Herrer
1989 Christian Overgaard Juniorer, drenge
1989 Kis Pedersen Old-girls
1989 Jim Gibson Old-boys
     
1988 Tine Wædeled Knudsen Damer
1988 Steen Hansen Herrer
1988 Ulla S. Mathiesen Juniorer, piger
1988 Steffen Th. Pedersen Juniorer, drenge
1988 Kis Pedersen Old-girls
1988 Gert Jensen Old-boys
     
1987 Malene Mygind Damer
1987 Henrik Saustrup Herrer
1987 Tine Wædeled Knudsen Juniorer, piger
1987 Frank Etmann Juniorer, drenge
1987 Ritha Wajngertner Old-girls
1987 Jørgen Fick Old-boys
     
1986 Tine Wædeled Knudsen Damer
1986 Henrik Saustrup Herrer
1986 Tine Wædeled Knudsen Juniorer, piger
1986 Anders R. hansen Juniorer, drenge
1986 Ritha Wajngertner Old-girls
1986 Geert Jensen Old-boys
     
1985 Tine Wædeled Knudsen Damer
1985 Henrik Saustrup Herrer
1985 Tine Wædeled Knudsen Juniorer, piger
1985 Carsten Mygind Juniorer, drenge
1985 ***** Old-girls
1985 ***** Old-boys
     
1984 Lone Hilt Damer
1984 Henrik Saustrup Herrer
1984 Lone Hilt Juniorer, piger
1984 Nicolaj Hansen Juniorer, drenge
1984 ***** Old-girls
1984 ***** Old-boys
     
1983 Lone Hilt Damer
1983 Morten Saustrup Herrer
1983 Malene Mygind Juniorer, piger
1983 Henrik Saustrup Juniorer, drenge
1983 Ann-Mari Hansen Old-girls
1983 Geert Jensen Old-boys
     
1982 Lone Hilt Damer
1982 Henrik Saustrup Herrer
1982 Lone Hilt Juniorer, piger
1982 Henrik Saustrup Juniorer, drenge
1982 Kis Pedersen Old-girls
1982 Geert Jensen Old-boys
     
1981 Lise Sørensen Damer
1981 Henrik Saustrup Herrer
1981 Lone Hilt Juniorer, piger
1981 Steen Hansen Juniorer, drenge
1981 Janni Schliemann Old-girls
1981 Geert Jensen Old-boys
     
1980 Annette Heinemann Damer
1980 Morten Saustrup Herrer
1980 Annette Heinemann Juniorer, piger
1980 Morten Saustrup Juniorer, drenge
     
1979 Lise Sørensen Damer
1979 Erik Schliemann Herrer
1979 Anette Heinemann Juniorer, piger
1979 Henrik Saustrup Juniorer, drenge
     
1978 Lise Sørensen Damer
1978 Erik Schliemann Herrer
1978 Annette Heinemann Juniorer, piger
1978 Morten Saustrup Juniorer, drenge
     
1977 ***** Damer
1977 ***** Herrer
1977 ***** Juniorer, piger
1977 ***** Juniorer, drenge
     
1976 ***** Damer
1976 ***** Herrer
1976 ***** Juniorer, piger
1976 ***** Juniorer, drenge
     
1975 Lise Sørensen Damer
1975 Bent v. Elzelingen Herrer
1975 ***** Juniorer, piger
1975 Morten sauatrup Juniorer, drenge
     
1974 ***** Damer
1974 ***** Herrer
1974 ***** Juniorer, piger
1974 ***** Juniorer, drenge
     
1973 Ingrid Rasmussen Damer
1973 Henning Sichelkow Herrer A
1973 Helge Winsløv Herrer B
1973 Anette Slot Hansen Juniorer, piger
1973 Jens Kjær Juniorer, drenge
     
1972   Damer
1972   Herrer
1972   Juniorer, piger
1972   Juniorer, drenge
     
1971   Damer
1971   Herrer
1971   Juniorer, piger
1971   Juniorer, drenge
     
Mølleåens Golf Klub
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Rosenlundvej 3,

3540 Lynge
Tlf.: 48188631
E-post: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Pro-shoppen
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Rosenlundvej 3,
3540 Lynge
Tlf.: 48188636
E-post: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Restaurant Mølleåen
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Rosenlundvej 3,
3540 Lynge
Tlf.: 48188605
E-post: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Gå til toppen